2018-11-08

Niedziela, 13 X 2019 r.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

2. Z okazji XIX Dnia Papieskiego parafialna ochronka Nazaret - podobnie jak w zeszłym roku - proponuje po Mszach świętych nabycie papieskich kremówek. Dochód z tej akcji przeznaczony zostanie na letni wypoczynek dzieci z rodzin niezamożnych. Zapraszamy!

3. Dzisiaj - jak zawsze w 13. dzień miesiąca - zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o 17.00. Różaniec w kolejne dni października odmawiamy wspólnie o 17.15.

4. Również dzisiaj o 18.00 odbędzie się Ogólnouczelniana Inauguracja Roku Akademickiego połączoną z wręczeniem nagrody Lux ex Silesia. Laureatem tegorocznej nagrody został pan prof. Władysław Nasiłowski, nestor polskiej medycyny sądowej.

5. Po zakończeniu wieczornej Mszy pontyfikalnej serdecznie zapraszamy na koncert w ramach XXVII Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze. Dzisiejszym wykonawcą jest pan Waldemar Krawiec.

6. W środę przypada 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu wieczorną Mszę świętą odprawimy w kaplicy Jana Pawła II. Modlitwę naszą zakończymy Apelem Jasnogórskim pod pomnikiem papieża Polaka.

7. We wtorek 22 października katedralny klub seniora zaprasza na pielgrzymkę do Przeprośnej Górki. Koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy w kancelarii lub u pani Janiny Bartlik.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Wiadomości Katedralnych. Pragniemy przypomnieć, że w Wiadomościach Katedralnych znajdują się: całotygodniowy porządek nabożeństw, aktualia katedralne oraz pieśni wykonywane podczas niedzielnej liturgii. Naszą gazetkę najlepiej nabyć u ministrantów, wchodząc do katedry na Mszę świętą. Można ją też znaleźć na stoliku umieszczonym przed ławkami. Nie ma ona określonej ceny, a drobna, dobrowolna ofiara pokrywa koszty wydruku. Dostęp do tekstów pieśni wykonywanych w daną niedzielę może nam pomóc w żywym uczestnictwie w liturgii.

9. Dziś po Mszy świętej - przy wyjściu z katedry - młodzież przeprowadzi zbiórkę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na misje.

10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Zeszłotygodniowa kolekta na prace remontowo-konserwatorskie prowadzone przy naszej katedrze wyniosła 6.712 zł

11. Uczestnikom liturgii życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się tygodniu.

Plebiscytowa 49A,
katedra@archidiecezjakatowicka.pl